Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie "Wydarzenia"

  • To event minęło.

czas na nowe jakości – marzec 2020

14 marca 2020 @ 08:00 - 17:00

Drodzy Przyjaciele tego hellingerowskiego miejsca;

Po pierwsze – pozwólcie, że w czasie połowy marca 2020 podzielę się swoją intuicją i stanem wewnętrznym – bądźmy wewnętrznie obecni, obserwujmy, patrzmy co się dzieje. I w realu życia i w nas samych, oddychajmy z emocjami i poczuciami jakie budzi w nas obecny czas.  Uważnie „przeoddychajmy” wszystko, co się pojawia – i na zewnątrz, w świecie i w nas samych. W świecie wokół nas obserwujmy fakty. Jednocześnie bądźmy czujni na samych siebie w aspekcie oddania się we władanie panice. To nasza decyzja w jakim kierunku dystrybuujemy naszą energię życiową; poprzez uleganie panice, rozwibrowanie w lęku karmimy nią… sami poszukajmy odpowiedzi komu dostarczamy paliwa…  Zamiast tego zróbmy to, co uznamy za konieczne by czuć egzystencjalną bazę bezpieczeństwa…  I obserwujmy uczucia, skojarzenia, nasze osobiste lub starsze rodowe trajektorie związane także z sytuacjami podobnymi do dzisiejszej.  Gdy jesteśmy obecni w sobie, krok po kroku, tak jak w procesie ustawienia, z uważnością, w skupieniu przechodźmy przez to, co się pojawia. Prawdopodobnie wówczas znajdziemy się w nowym miejscu wewnętrznym.

Gdzie możemy dotrzeć? Na przykład do głębokiego spokoju współbrzmiącego z tym, co się wydarza. Nie takiego, który zamyka oczy i odlatuje obronnie w inne światy i koncepty. Do spokoju, który jest obecny tu i teraz. Gdzie jeszcze prowadzi nas uważność? Może też ten czas jest szansą na rozbudowanie bliskich więzi? Na otwarcie serca wobec tych, którzy przyjdą do nas w myślach, albo w realu życia pokażą się jako potrzebujący czegokolwiek od nas, albo my potrzebujący od nich? Ten czas to nowa jakość w naszym życiu, wykorzystajmy tę szansę na zbudowanie siebie i świata wokół nas. Niech poszerzą się zakresy naszego poznania, duszy i serca.

Po drugie – mając świadomość, że na najbliższy czas mamy wypracować inne formy kontaktu ze sobą, korzystniej jest zamienić w czasie tych dni obecność fizyczną na kontakt online czy telefoniczny. Informuję, że warsztatowe spotkania grupowe oraz sesje w gabinecie na razie do odwołania zawieszam.

Pole informacyjne będące wymiarem otwierającym się w procesie ustawienia zadziwiająco działa ponad czasem i przestrzenią fizyczną, ta jakość przekłada się też na możliwość pracy terapeutycznej i umożliwia pracę na odległość. Praktykuję ją (przez telefon lub online) od kilkunastu lat, tego typu sesje rozpoczęłam niegdyś eksperymentalnie w odpowiedzi na potrzeby klientów wyjeżdżających za granicę. Okazało się wówczas , że praca ustawieniowa jest możliwa nawet gdy dzieli nas przestrzeń. Znajdując się w dowolnym miejscu wspólnie rezonujemy emocjami, odczuciami i możemy podążać w poszukiwaniu optimum. Ci, którzy znacie ustawienia – wyobraźcie sobie, że na sali stawiacie parawan, reprezentanci stają oddzieleni nim… i czy przeszkodzi im to odbierać całe bogactwo wrażeń i podążać za pojawiają się dynamiką? Parawan równie dobrze może być oceanem lub kilometrami lądu. Zapraszam, jeśli uznasz, że to dobry czas na zmianę, na uzdrowienie swoich tematów – możemy to zrobić online lub telefonicznie, szczegóły znajdziesz tutaj

 

 

Szczegóły

Data:
14 marca 2020
Czas:
08:00 - 17:00
Wydarzenie Category: