Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie "Wydarzenia"

  • To event minęło.

SZKOŁA USTAWIEŃ SYSTEMOWYCH Agnieszki Gąsierkiewicz, edycja 2025/26

28 maja 2025 @ 08:00 - 17:00

SZKOŁA USTAWIEŃ SYSTEMOWYCH Agnieszki Gąsierkiewicz powstała na bazie ponad 20-to letniej praktyki w zakresie ustawień oraz w oparciu o doświadczenie zdobyte w pracy jako klasyczna psycholożka w obszarach klinicznych. Więcej informacji o terapeutce przeczytasz TUTAJ.

Poznając ustawienia z towarzyszeniem Agnieszki Gąsierkiewicz masz gwarancję;

  • rzetelnego profesjonalizmu; stąd nie wyjdziesz z przekonaniem, że „ustawienia są dla oszołomów”, a Twoja inteligencja nie zostanie narażona na bolesną obrazę,
  • przekazu i pracy opartych o wiele tysięcy godzin doświadczeń w pracy ustawieniowej; Agnieszka Gąsierkiewicz zajmuje się ustawieniami od 2000 roku, uczyła się u boku Berta Hellingera i niemieckich pierwszych terapeutów metody (Otto Brinka, Heiko Hinrichsa, Gerharda Walpera), na co dzień pracuje z ludźmi w gabinecie w ramach sesji indywidualnych oraz spotkań grupowych. Agnieszka Gąsierkiewicz ma także klasyczne wykształcenie psychologiczne (psychologia UJ) oraz wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog w strukturach klinicznych. Ten zakres doświadczeń terapeutki daje gwarancję bezpieczeństwa. Ta osoba nie zaprowadzi Cię w maliny, w których bywa lądują uczestnicy warsztatów rozwojowych.
  • kontaktu z osobą o wyjątkowej intuicyjności i uważności na czystość poziomu serca; pracujemy z subtelnymi tematami, Agnieszka Gąsierkiewicz jest osobą, która nie lubi epatować opowieściami o miłości, ale po prostu w niej się porusza.
  • nauki od osoby, która radzi sobie w życiu na wielu poziomach. Agnieszka jest nie tylko pracującą psycholożką, ale też mamą piątki dzieci, żoną potrafiącą po dwudziestu kilku latach zachwycać się swoim mężczyzną i stawiać czoła wszelkim emocjom należnym życiu w parze. Jest właścicielką i dyrektorem sporej, rozwijającej się szkoły dla młodzieży, a w wolnych chwilach tworzy z mężem ośrodek szkoleniowy w dzikiej, beskidzkiej dolinie.

 

Podczas szkolenia uczestnicy;

  • zapoznają się z ustawieniami w zakresie szerokiego spektrum tematów,
  • przepracują osobistą tematykę dotyczącą własnej historii, uwarunkowań i dynamik, co jest oczywistą, koniecznością, by wprowadzać ustawienia do zakresów swoich działań,
  • nauczą się podstaw ustawieniowej pracy terapeutycznej, metodologii ustawień z ich fenomenologiczną otwartością. Przejdą proces kształtowania właściwej postawy terapeuty ustawieniowego pracującego z szacunkiem wobec klientów i ich systemów. Istotną sprawą jest też postawa uważności na własne zapędy omnipotentne (które każdy z nas posiada, a zdarza się, że metoda ustawień staje się dla nich idealną pożywką).

 DLA KOGO

Dla osób zawodowo wspierających rozwój osobisty; psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, terapeutów, coachów, pracowników socjalnych, trenerów rozwoju osobistego.

Także dla osób zainteresowanych własnym rozwojem, poznaniem osobistych uwarunkowań, dynamik oraz poszerzeniem dostępu do wykorzystania osobistych możliwości.

PODEJŚCIE AGNIESZKI GĄSIERKIEWICZ DO UCZENIA USTAWIEŃ :

Podtrzymuję stanowisko dotyczące nauki ustawień takie, jakie usłyszałam bezpośrednio od Berta Hellingera na jednym ze spotkań. Czyli uznaję, że ustawienia są metodą otwartą, z której mogą korzystać osoby różnych profesji. Dzięki ustawieniom mogą usprawnić jakość własnego funkcjonowania i rozwiązać istotne dla siebie tematy zarówno osobiste jaki i w przestrzeni zawodowej. Czyli psycholog może wykorzystać ustawienia oprócz samorozwoju także w swojej pracy z klientem (gdy klient chce spojrzeć na temat za ich pomocą), nauczyciel by lepiej zrozumieć swoje relacje ze współpracownikami czy uczniami, właściciel firmy by polepszyć współpracę w zespole czy sprzedaż produktu. Bert Hellinger podkreślał, że ustawienia są metodą wspierającą dla osób, które mają mocną bazę i osadzenie w swoim życiu. Nie powinni uczyć się tej metody Ci, którzy są pogubieni w swojej rzeczywistości, nie mają pomysłu na siebie i ustawienia wydają im się rozwiązaniem bolączek tożsamościowych czy finansowych. Oczywiście takie osoby mogą skorzystać z ustawień, by się ugruntować, ale nie uczestniczyć w szkoleniu w metodzie. KTO WEDŁUG MNIE MOŻE BYĆ TERAPEUTĄ USTAWIENIOWYM: Idąc dalej – uważam, że chcąc wykorzystywać ustawienia do terapeutycznej pracy z ludźmi, trzeba mieć porządną, oparta o wieloletnie doświadczenie bazę w funkcjonowaniu jako terapeuta. Czyli być psychologiem z praktyką, psychoterapeutą, coachem czy osobą o podobnym wykształceniu i doświadczeniu zawodowym. Startowanie od ustawień w pracy terapeutycznej z ludźmi jest według mnie niewłaściwe. Potrzebne jest wcześniejsze zaplecze zawodowe, dojrzałość, obycie z różnymi sytuacjami ludzkimi, poznanie podstaw psychopatologii (choćby po to, by umieć rozpoznać osobę w stanie np. psychotycznym i potrafić właściwie wobec niej postępować), a wówczas ustawienia stają się ogromnie cennym narzędziem.

FORMA ORGANIZACYJNA i

ZAKRES CZASOWY

Szkoła obejmuje:

  • 7 dniowy letni zjazd szkoleniowy
  • 4 zjazdy dwudniowe (sb – 10.00 – 18.30, nd 10.00 -17.00)
  • 2 zjazdy jednodniowe (sb 10.00 – 18.30) – jeden termin do wyboru
  • 3 indywidualne sesji terapeutyczno- superwizyjne po 1,5- 2 h z Agnieszką Gąsierkiewicz do wykorzystania dla każdego z uczestników
  • 10 dni warsztatów grupowych  – możliwość uczestnictwa jako reprezentant w  warsztatach grupowych w Krakowie realizowanych w czasie trwania szkolenia przez Agnieszkę Gąsierkiewicz (od września 2025 do czerwca 2026, kalendarz wydarzeń https://hellinger.com.pl/kalendarium/category/warsztaty-terapeutyczne/ ) . Ponieważ w poznawaniu ustawień pierwszoplanowe jest doświadczenie, uczestnictwo w procesach, wchodzenie w role reprezentantów, praktyczna nauka odbioru intuicyjnych sygnałów oraz osobiste doświadczenie w rozpoznawaniu dynamik systemowych, dlatego zdecydowanie polecam proponowany udział w jednodniowych warsztatach terapeutyczno – rozwojowych.

Ilość godzin:

  • 164  godziny zegarowe ; ilość godzin szkoleniowych (zegarowych) podczas zjazdów oraz sesji indywidualnych,
  • 95 godziny zegarowe  – do wykorzystania podczas uczestnictwa w dziesięciu jednodniowych terapeutycznych warsztatach grupowych prowadzonych przez Agnieszkę Gąsierkiewicz.
  • razem 295 godzin zegarowych nauki i doświadczenia pracy ustawieniowej

Miejsce realizacji:

  • Kraków – zjazdy dwudniowe i jednodniowe.
  • Beskid Niski, ośrodek Ropki – Gąsierkiewicze w Ropkach – letnie 7 dniowe szkolenie wyjazdowe.

 

ZAKRES TEMATYCZNY

O USTAWIENIACH

  • Zakresy i granice metody
  • W jakich tematach ustawienia są pomocne?
  • O Bercie Hellingerze, inicjatorze ustawień.
  • Inspiracje ustawień – metody psychoterapii oraz terapii będące korzeniami ustawień.
  • „Wiedzącego pole”, koncepcje na temat pola informacyjnego.

METODOLOGIA PRACY USTAWIENIOWEJ

  • Podobieństwa i różnice pomiędzy ustawieniami a klasyczną pracą psychologiczną.
  • Specyfika pracy terapeuty ustawieniowego – rozmowa wstępna, zaufanie intuicji, wycofanie mentalnych konceptów, dawanie przestrzeni na proces, szacunek wobec systemu i osób.
  • Co oznacza „bycie reprezentantem”.
  • Fenomenologiczna jakość ustawień.
  • Słowo w ustawieniu – ustawienia tak zwane „ciche” oraz z użyciem słów.
  • Ustawienia w grupie oraz ustawienia na sesjach indywidualnych.
  • Czy można pracować ustawieniowo online?
  • Ustawienia na sesjach indywidualnych – jak pracować z zastosowaniem figurek, kartek i innych elementów pośredniczących.

MÓJ SYSTEM

  • Moja osobista baza – system, z którego pochodzę.
  • Relacje z matką, ojcem.
  • Parentyfikacja, czyli zamiana ról pomiędzy rodzicami i dziećmi.
  • Dynamiki i prawa w systemie.
  • Przekaz transgeneracyjny – sztafety tematów, nastawień, emocji w naszych układach systemowych.
  • Kto należy do mojego systemu?

DZIECI

  • Ja jako dziecko – części mojej osobowości niosące dziecięce doświadczenia.
  • Dzieci w systemie – dzieci znane i zapomniane; przyrodnie rodzeństwo, dzieci zmarłe, poronienia naturalne i sztuczne, adopcja, nieznani rodzice.
  • Poczęcie i poród – wpływ „bramy życia”, praca nad traumami związanymi z porodem. Łożysko – nasza pierwsza „miłość” i relacja.
  • Transformacja doświadczeń porodowych.

MIŁOŚĆ PARTNERSKA i RODZICIELSKA

  • Jak stajemy się kobietą i mężczyzną.
  • Męskość, kobiecość.
  • Seksualność.
  • Złożony temat płci we współczesnym czasie.
  • Miłość na wielu poziomach relacji.

RODY I LOSY

  • Mój rezonans z historiami rodowymi, identyfikacja i uwikłanie.
  • Jak uwiązanie przetransformować we wsparcie lub uwolnienie?
  • Istotne historie w moim rodzie (szczególne losy, historie wojenne, miłość i nienawiść, życie i śmierć, miejsce fizyczne – dom, przesiedlenia) .
  • Choroby – praca z ciałem na poziomie systemowym.

USTAWIENIA ORGANIZACYJNE

  • Zastosowanie ustawień w aspektach zawodowych. Ustawienia organizacyjne dla firm i grup działających w określonym celu (stowarzyszeń, fundacji, NGO, grup nieformalnych).
  • Ustawienia wspierające rozwój zawodowy oraz pasję i energię do działania.
  • Temat pieniędzy; osobista i rodowa relacja z pieniędzmi; długi, kredyty, płynność finansowa.

HARMONIA WIELOPOZIOMOWA

  • Zakresy, w które sięgają ustawienia.
  • Tematy wykraczające poza psychologiczny i osobowy poziom naszego systemu; dusza i jej dynamiki.
  • Relacja między ciałem, psychiką, duszą, dynamiką naszych rodów i losem.
  • Harmonia na wielu poziomach istnienia.

TERMINY ZJAZDÓW:

  1. 4 – 10 sierpnia 2025 – zjazd w Ropkach (zjazd wspólny dla osób osób kończących edycję 24/25, termin zjazdu w lecie 2026 zostanie podany w późniejszym terminie)
  2. 11 – 12 października 2025, Kraków
  3. 22 listopada, Kraków
  4. 6 – 7 grudnia 2025, Kraków
  5. 28 lutego – 1 marca 2026, Kraków
  6. 25 kwietnia, Kraków
  7. 13 – 14 czerwca 2026, Kraków

 

CENA 

  • 6200, 0 zł – obejmuje zjazdy szkoleniowe w Krakowie, sesje indywidualne, uczestnictwo w warsztatach w okresie IX 2025 – VI 2026. Cena obowiązuje przy wpłacie całości kwoty do 01.09.2025. Wyjazd 7 dniowy do Ropek płatny osobno.
  • przy wpłacie w dwóch ratach cena 6590,0 zł; pierwsza rata – 3295,0 zł do 01.09.2025, druga rata 3295,0 zł – do 01.01.2026.

Opłata gotówką, na konto nr 27 1140 2004 0000 3102 5854 9060 lub blikiem na nr tel. +48 606 250 626

 

ZAPISY

Jeżeli chcesz zapisać się:

  • Zadzwoń – umówimy się na rozmowę osobistą w Krakowie lub online. Rozmowa służy wzajemnemu poznaniu, tak by wyklarować oczekiwania oraz obopólnie podjąć decyzję o uczestnictwie w szkoleniu.
  • Zdecyduj o formie płatności – możliwość płatności za zjazdy dwudniowe w dwóch ratach lub każdorazowo przed zjazdem.  Terminy płatności za zjazdy dwudniowe oraz za siedmiodniowy wyjazd – w opisie cen  powyżej.
  • KONTO DO WPŁAT: 27 1140 2004 0000 3102 5854 9060

KONTAKT:

Agnieszka Gąsierkiewicz:

 

Szczegóły

Data:
28 maja 2025
Czas:
08:00 - 17:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,