Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie "Wydarzenia"

 • To event minęło.

ustawienia na spotkaniu grupowym – 15 października 2022

15 października 2022 @ 10:00 - 18:00

80zł – 450zł

Sprawy, które nas gryzą, męczą, powracają i są jak akompaniament do naszego życia. Problemy trzymające nas w szponach pomimo, że stajemy na rzęsach, by stawić im czoła.

Czy zadajesz sobie pytania powracające jak bumerang? Zastanawiasz się o co chodzi z :

 • Ciągłą męczarnią w związku; dlaczego kochamy i niszczymy się nieustannie?
 • Samotnością… dlaczego mnie dotyka, gdy inni, wydaje się nawet mniej atrakcyjni znajdują udane relacje?
 • Przystopowaniem życiowym; z jakiego powodu nie mogę ruszyć życiowo, zawodowo lub mam dziwnie obniżoną energie życiową?
 • Jaka jest przyczyna powracających mimo leczenia dolegliwości czy innych ciężkich sygnałów komunikowanych przez ciało?
 • Wpisz tu swój istotny temat… , ilu ludzi, tyle tematów i tyleż samo zagadek leżących u ich dna.

By rozwikłać sprawę i uporać się z nią definitywnie, trzeba znaleźć motyw leżący u jej źródła. Bez dotarcia do sedna możemy tylko przypudrować temat, powierzchownie go przeformułować lub uznać za dopust boży.

Ustawienia są metodą przypominającą detektor. Co staje się obiektem rozpoznania? Otóż zostajemy nakierowani intuicyjnymi sygnałami na właściwy poziom rzeczywistości i zaplecze uruchamiające nasz temat. O jakich poziomach rzeczywistości mówimy? Poniżej wymieniam pięć obszarów możliwych istotnych przyczyn naszych trudności.

Pierwsza, czasowo najbliższa aktualności warstwa to doświadczenia naszego życia i sposób ich odbioru oraz przetwarzania przez nas. Na tym poziomie praca ustawieniowa porusza się blisko klasycznej psychologii. Umożliwia rozpoznanie dynamik w klasyce nazwanych mechanizmami obronnymi. Być może utknęliśmy w jakimś traumatycznym lub zbyt dla nas trudnym doświadczeniu życiowym. Nasza świadomość nie udźwignęła jego ciężaru i uruchomiła najbliższe naszej osobowości mechanizmy obronne. Na przykład wyparliśmy z pamięci trudną historię, przekształciliśmy jej wspomnienie tak by było dla nas znośne. A tymczasem to co zapomniane czy odrzucone, nadal na nas oddziałuje.  Czujemy lęk, złość lub doświadczamy objawów psychosomatycznych, a nie umiemy zidentyfikować skąd pochodzą. Nierozwiązana kwestia może tez dotyczyć wzięcia odpowiedzialności. Być może za jakieś wydarzenie czy działanie, które było naszym udziałem nie wzięliśmy odpowiedzialności. A może wręcz przeciwnie mamy tendencję, by chronić innych i wszystko brać na własną klatę, a teraz nie potrafimy rozdzielić co leży po naszej stronie, a co po stronie innych osób. Ustawienia okazują się bardzo pomocne w rozpoznaniu i przepracowaniu takich doświadczeń z naszej historii.

Kolejny, drugi poziom – nasz background dziecięco- rodzinny. Wiele naszych dorosłych tematów ma przyczynę w mechanizmach wykształconych we wczesnym dzieciństwie, korzenie w naszych bazowych relacjach z matką, ojcem i innymi ważnymi postaciami z początku naszego życia. Ustawienia w bardzo skuteczny sposób pomagają uzdrowić nasze przeżywanie wczesnych doświadczeń rodzinnych.

Następna trzecia warstwa możliwych przyczyn naszych problemów to wpływy rodowe. Ustawienia znane są z możliwości poruszania się w obszarze dynamik transgeneracyjnych, sięgających do poprzednich pokoleń  Pozwalają zidentyfikować i przetransformować nieświadome dla nas wpływy jakie na nasze życie mają losy, przeżycia i historie przodków. Zadziwiające jest jak wiele naszych aktualnych problemów, postaw wewnętrznych, objawów ma korzenie ulokowane historycznie przed naszym życiem, w losie naszych poprzedników. Nierozwiązane stare sprawy, zasupłane traumy sprzed dziesiątek, a nawet setek lat niesiemy jak sztafetę rodową do czasu aż uda się je dostrzec i uzdrowić. Ustawienia są w takiej sytuacji niezwykle  skuteczną metodą.

Inny, czwarty rodzaj wpływów na nasze życie dotyczy energetyki systemowej. System oddziałujący na nas obejmuje osoby będące naszymi przodkami oraz postacie, które z nami i naszymi ancestorami wchodziły w istotny rodzaj relacji egzystencjalnej. Te ważne koincydencje życiowe dotyczyć mogą życia samego w sobie, śmierci, miłości, majątku. Jeżeli nasi przodkowie pozbawili kogoś życia czy majątku lub zostali tego pozbawieni przez inną osobę, albo połączyli się więzami nieujawnionej czy traumatycznej miłości – postacie z tych relacji pozostają z naszym systemem, a co za tym idzie z nami samymi w pewnej łączności energetycznej. Są to powiązania niełatwe do świadomej identyfikacji. Ból niegdysiejszej odrzuconej miłości naszego ojca, trauma osób po których nasi przodkowie zajęli dom, emocje postaci. Która przyczyniła się do śmierci kogoś z naszej rodziny – wszystkie te historie mogą bardzo realnie oddziaływać na jakość naszego życia. Ustawienia poruszając się na podwerbalnej, nieświadomej warstwie rzeczywistości pozwalają uchwycić i wprowadzić potrzebną zmianę w takich sytuacjach. Dzięki ustawieniom możemy uwolnić się od mocnych, energetycznych wpływów.

Istnieją także inne wymiary rzeczywistości, które w znaczący sposób wpływają na nas. Jeżeli nie odnajdziemy przyczyny naszego kłopotu w żadnym z powyższych poziomów, może okazać się, że wiodącą w określonym temacie jest dla niektórych oczywista, dla innych enigmatyczna historia naszej duszy. Poruszanie się na tym poziomie zależy od naszej osobistej ontologii, od tego, co uznajemy za ważne w naszym świecie. Istnieje spore grono osób rozpoznające dynamiki pochodzące z historii ich duszy. Dla nich ustawienia będą cenną metodą rozpoznania w jaki sposób tematyka niepokojów czy niespełnień naszej duszy wpływa na realność aktualnego życia.

Ustawienia pokazują jak wielowymiarową układanką jest nasze życie i ile poziomów rzeczywistości je kształtuje. Ważne, że dzięki ustawieniom nie tylko precyzyjnie rozpoznamy przyczynę meczącego nas zjawiska, ale też z dużym prawdopodobieństwem dokonamy zmiany w kierunku uzdrowienia dynamik, postaw i emocji i relacji.    

pracujemy z tematami istotnymi dla klientów, na przykład:

 • relacji partnerskich: (trudny kontakt, kryzysy, rozdzielenie co należy do sfery osobistej odpowiedzialności poszczególnych partnerów, seksualność, rozstanie, relacje w trójkątach… itd),
 • relacji z własnymi rodzicami i innymi przodkami (poczucie słabej więzi, zbyt mocne uwikłanie, rezonowanie z trudnymi losami przodków, schematy transgeneracyjne, traumy przeżyte w rodzinie, emocje, z którymi trudno sobie radzić)
 • relacji z własnymi dziećmi (tematy wychowawcze, objawy u dzieci, pytania -„czy dzieci niosą coś mojego?”)
 • trudność w kontakcie z ludźmi (dyskomfortowa samotność, lęk przed ludźmi, trudność w nawiązaniu relacji, wchodzenie w dysfunkcyjne układy relacyjne) ,
 • relacji zawodowych (ja i moi pracownicy, ja i mój szef) oraz wszelkich innych istotnych relacji międzyludzkich,
 • stanów wewnętrznych; np. lęków, fobii, nieadekwatnej agresji, stanów depresyjnych, braku poczucia sił życiowych,
 • objawów somatyczne oraz psychosomatycznych – chorób, bóli, dolegliwości, uzależnień,
 • związanymi z rozwojem zawodowym, z celami życiowymi, z misją życiową,
 • związanymi z naszą wewnętrzną relacją wobec istotnych aspektów życia: np. wobec zdrowia, miłości, pieniędzy.
 • dotyczącymi naszych subtelnych aspektów duchowych

Więcej o ustawieniach w grupie przeczytasz na www.hellinger.com.pl

PROWADZĄCA TERAPEUTKA – Agnieszka Gąsierkiewicz :  ”Jako psycholog, a jednocześnie terapeuta hellingerowski  z ponad 20 letnim doświadczeniem pracuję uważnie, mocno ufam intuicji, na każdego człowieka z Jego osobistą specyfiką patrzę z otwartym sercem. Jednocześnie czerpię bazę z wieloletniej praktyki w klasycznej, klinicznej psychoterapii zapewniając moim klientom maksymalne terapeutyczne bezpieczeństwo. Osobiście – jako córka, kobieta, żona, matka pięciorga dzieci – mogę spokojnie powiedzieć, że nic co ludzkie, nie jest mi obce…”

FORMY UCZESTNICTWA w spotkaniu.
W spotkaniu można uczestniczyć zgłaszając i przepracowując własny temat lub bez bezpośredniego poruszania własnego tematu współuczestnicząc w ustawieniach innych osób. Ustawienia często dotykają uniwersalnych, ogólnoludzkich spraw, wobec tego każda forma uczestnictwa, nawet bez bezpośredniego ustawienia własnego tematu przynosi istotne wglądy oraz uruchamia procesy w kierunku korzystnych zmian.


SPRAWY ORGANIZACYJNE :

MIEJSCE: Kraków, dokładna lokalizacja podana jest uczestnikom.

KOSZT uczestnictwa:
uczestnictwo z osobistym ustawieniem – 450 zł,
uczestnictwo – współtowarzyszenie w ustawieniach innych osób – 120 zł lub 80 zł (gdy już było się naszym klientem)

rezerwacja miejsca na ustawienie własne –
1) dowiedz się, czy są wolne miejsca (najlepiej telefonicznie, by mieć aktualną informację),

2) zapisz się mailowo lub telefonicznie oraz

3) potwierdź rezerwację poprzez wpłatę zaliczki w wysokości 100 zł na konto nr

27 1140 2004 0000 3102 5854 9060 . W przypadku rezygnacji z rezerwacji miejsca do 7 dni przed warsztatami – zwracamy zaliczkę w 100%.

zgłoszenia i zapytania: tel. 606 250 626 lub agnieszka@weles.edu.pl
www.hellinger.com.pl

Szczegóły

Data:
15 października 2022
Czas:
10:00 - 18:00
Koszt:
80zł – 450zł
Wydarzenie Category:

Miejsce

Kraków
30-124 + Google Map
Phone
606 250 626