Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie "Wydarzenia"

 • To event minęło.

ustawienia na spotkaniu grupowym; 21 maja 2022, Kraków

21 maja 2022 @ 10:00 - 18:30

80zł – 450zł

ustawienia na spotkaniu grupowym – 21 maja 2022, Kraków

Aktualny czas jest wyzwaniem dla naszych struktur emocjonalnych. Niezależnie od postaw osobistych, przebywając w naszym kawałku planety, wszyscy jesteśmy pod pewnym oddziaływaniem lęku egzystencjalnego dotyczącego kwestii bytowych, a nawet samego życia. Nasze własne tematy i dynamiki w różny sposób rezonują z sytuacją społeczno -polityczną, w jakiej znaleźliśmy się.

Być może wobec toczących się blisko działań wojennych nasze tematy zaczęły wydawać się błahostką … jestestwo nastawione na przetrwanie koncentruje na nim siły psychofizyczne, a prosta biologiczna ekonomika powoduje, że „subtelniejsze” tematy nie dochodzą wówczas do głosu. Całkiem konstruktywne mechanizmy wewnętrzne podsuwają nam zadania do realizacji; tworzymy plan B, gromadzimy konserwy, mamy pełny bak w aucie i to daje nam spokój.

Może jednak jest odwrotnie – u niektórych osób niepewność egzystencjalna uruchamia głębokie pokłady emocjonalne, uaktywnia stare osobiste oraz rodowe wątki związane z zagrożeniem. Jeżeli tak się dzieje, aktualnie jest dobry czas, by wewnętrznie zmierzyć się z niesionymi podskórnie starymi drżeniami. Można wyjść spod oddziaływania dawnych traum, można uspokoić ciało, zharmonizować struktury psychofizyczne, aby aktualne sytuacje nas nieadekwatnie nie paraliżowały, nie wywoływały nadmiernych reakcji, nie tworzyły obron psychosomatycznych.

A może jest jeszcze inaczej – czujemy, że właśnie TERAZ jest dobry czas, by wreszcie domknąć niekomfortowe sprawy wewnętrzne, które tlą się od dawna i wejść na nową, lżejszą ścieżkę. Uzdrowić relacje, otworzyć się na nowe lub zamknąć stare układy międzyludzkie. Rozwinąć skrzydła, zmienić kierunek lotu, zrobić krok… Odnaleźć radość w duszy i ciele. Wielu z nas w ostatnim czasie dotyka własnych subtelnych aspektów życia. Przyspieszenie pewnych procesów wzmaga transformację na wielu poziomach.

Jakkolwiek jest u każdego z nas, zapraszam na warsztat w sobotę 21 maja. Będziemy przy pomocy ustawień rozpoznawać i transformować osobiste tematy czekające na zmianę. Tematy z wielu zakresów, ponieważ każdy z nas jest niepowtarzalny. Jak zwykle przyjdą Ci, którzy mają być i zrobimy wspólnie to, co jest do zrobienia możliwe… a zakres ten jest zazwyczaj zadziwiający i otwierający ostatecznie przestrzeń przynoszącą ulgę.

Ustawienia hellingerowskie pozwalają na transformację osobistych tematów. Proces ustawienia rozgrywa się na podwerbalnym, subtelnym poziomie rzeczywistości, w związku z tym pozwala uchwycić głębokie dynamiki osobiste oraz dokonać zmiany tam, gdzie inne bardziej mentalno – emocjonalne metody pozostają już bezradne. Bywają ustawienia przypominające pogłębioną klasyczną psychoterapię (na przykład w zakresie naszych doświadczeń osobistych, dziecięcych czy relacji w obszarze rodzinnym lub zawodowym). Niektóre procesy ustawieniowe poruszają się na poziomie paradygmatu znacznie odbiegającego od klasycznej psychoterapii, na przykład ustawienia głębokich tematów transgeneracyjnych lub dynamik duszy.

pracujemy z tematami istotnymi dla klientów, na przykład:

 • relacji partnerskich: (trudny kontakt, kryzysy, rozdzielenie co należy do sfery osobistej odpowiedzialności poszczególnych partnerów, seksualność, rozstanie, relacje w trójkątach… itd),
 • relacji z własnymi rodzicami i innymi przodkami (poczucie słabej więzi, zbyt mocne uwikłanie, rezonowanie z trudnymi losami przodków, schematy transgeneracyjne, traumy przeżyte w rodzinie, emocje, z którymi trudno sobie radzić)
 • relacji z własnymi dziećmi (tematy wychowawcze, objawy u dzieci, pytania -„czy dzieci niosą coś mojego?”)
 • trudność w kontakcie z ludźmi (dyskomfortowa samotność, lęk przed ludźmi, trudność w nawiązaniu relacji, wchodzenie w dysfunkcyjne układy relacyjne) ,
 • relacji zawodowych (ja i moi pracownicy, ja i mój szef) oraz wszelkich innych istotnych relacji międzyludzkich,
 • stanów wewnętrznych; np. lęków, fobii, nieadekwatnej agresji, stanów depresyjnych, braku poczucia sił życiowych,
 • objawów somatyczne oraz psychosomatycznych – chorób, bóli, dolegliwości, uzależnień,
 • związanymi z rozwojem zawodowym, z celami życiowymi, z misją życiową,
 • związanymi z naszą wewnętrzną relacją wobec istotnych aspektów życia: np. wobec zdrowia, miłości, pieniędzy.
 • dotyczącymi naszych subtelnych aspektów duchowych

Więcej o ustawieniach w grupie przeczytasz na www.hellinger.com.pl

PROWADZĄCA TERAPEUTKA – Agnieszka Gąsierkiewicz :  ”Jako psycholog, a jednocześnie terapeuta hellingerowski  z ponad 20 letnim doświadczeniem pracuję uważnie, mocno ufam intuicji, na każdego człowieka z Jego osobistą specyfiką patrzę z otwartym sercem. Jednocześnie czerpię bazę z wieloletniej praktyki w klasycznej, klinicznej psychoterapii zapewniając moim klientom maksymalne terapeutyczne bezpieczeństwo. Osobiście – jako córka, kobieta, żona, matka pięciorga dzieci – mogę spokojnie powiedzieć, że nic co ludzkie, nie jest mi obce…”

FORMY UCZESTNICTWA w spotkaniu.
W spotkaniu można uczestniczyć zgłaszając i przepracowując własny temat lub bez bezpośredniego poruszania własnego tematu współuczestnicząc w ustawieniach innych osób. Ustawienia często dotykają uniwersalnych, ogólnoludzkich spraw, wobec tego każda forma uczestnictwa, nawet bez bezpośredniego ustawienia własnego tematu przynosi istotne wglądy oraz uruchamia procesy w kierunku korzystnych zmian.


SPRAWY ORGANIZACYJNE :

MIEJSCE: Kraków, dokładna lokalizacja podana jest uczestnikom.

KOSZT uczestnictwa:
uczestnictwo z osobistym ustawieniem – 450 zł,
uczestnictwo – współtowarzyszenie w ustawieniach innych osób – 120 zł lub 80 zł (gdy już było się naszym klientem)

rezerwacja miejsca na ustawienie własne –
1) dowiedz się, czy są wolne miejsca (najlepiej telefonicznie, by mieć aktualną informację),

2) zapisz się mailowo lub telefonicznie oraz

3) potwierdź rezerwację poprzez wpłatę zaliczki w wysokości 100 zł na konto nr

27 1140 2004 0000 3102 5854 9060 . W przypadku rezygnacji z rezerwacji miejsca do 7 dni przed warsztatami – zwracamy zaliczkę w 100%.

zgłoszenia i zapytania: tel. 606 250 626 lub agnieszka@weles.edu.pl
www.hellinger.com.pl

Szczegóły

Data:
21 maja 2022
Czas:
10:00 - 18:30
Koszt:
80zł – 450zł
Wydarzenie Category:

Miejsce

Kraków
30-124 + Google Map
Phone
606 250 626