Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie "Wydarzenia"

  • To event minęło.

Kraków; ustawienia na spotkaniu grupowym, UWAGA -prezent od Mikołaja

8 grudnia 2018 @ 10:00 - 18:30

50zł – 350zł

Tematy- gumy; trzymające nas w objęciach latami, wymagające cierpliwości, wystawiające na ciężkie próby. Uciążliwe objawy, porywające nas stany emocjonalne, powtarzające się schematy naszych reakcji, trudne typowe dla nas wzorce relacji z ludźmi. Nie omamimy ich łatwą sztuczką, techniki przychodzące z kolejnymi modami terapeutycznymi na chwilę je obłaskawiają dając ulgę i nadzieję trwającą do kolejnego wyłonienia się Tematu Spirali Losu.

Można zauważyć, że te wiodące w naszym życiu Spirale Losu towarzyszą nam w pewnym dynamicznym ruchu kojarzącym się ze spiralą czy raczej helisą podobną do sprężyny, wijącej się łodygi pnącza czy struktury DNA. Jeżeli podejmujemy wysiłek brania serio własnych spraw i podążamy w swoim życiu krok po kroku naprzód (w górę), nasz Temat wyłania się na kolejnych etapach, niby podobnie, a jednak za każdym razem nieco przetransformowany, ulokowany wyżej lub dalej, działający z mniejszą siłą.

Temat zaproszony do dialogu odkrywa przed nami strony swojej opowieści. Jego korzenie prowadzą nas zaskakująco do istotnych, a zapomnianych momentów naszej osobistej historii, do naszych doświadczeń, uczuć i doznań lokujących się głęboko pod powierzchnią rozpoznania, a często do postaci, z którymi funkcjonujemy w zadziwiającej więzi. W tej ostatniej kwestii ustawienia są kamieniem milowym umożliwiającym rozpoznanie i przywrócenie harmonii w obszarze naszych głębokich systemowych powiązań relacyjnych.

Codzienna praktyka terapeutyczna, także podczas sesji indywidualnych w gabinecie (nie mówiąc o moim osobistym rozwoju…) pozwala mi towarzyszyć głęboko poruszającym historiom, także takim, które jak Tematy Spirale są leitmotivem życia osoby, a nawet pokoleń danej rodziny. Bywają motywy przewodnie dotyczące pewnej tendencji, specyfiki na przykład związków lub cech osób, a bywają Tematy wielkiego kalibru – na przykład dotyczące ciężkich chorób psychicznych w rodzinie lub dolegliwości zagrażających życiu. Subtelność poziomu, na którym się wówczas poruszamy wymaga totalnego zarzucenia wszelkich możliwych pomysłów podrzucanych przez umysł i oddania się uważnemu odczuwaniu sygnałów wysyłanych przez Temat.

Ustawienia umożliwiają to w niezwykle precyzyjny sposób, biegnący poprzez nasze zmysły, a sięgający do obszarów poza czasem i przestrzenia aktualnej sytuacji. Z obszarów tych przychodzą rozpoznania tego, co jest potrzebne, byśmy mogli funkcjonować w optymalny sposób w sensie zdrowia, stanu emocjonalnego, tożsamości, siły do życia. Bardzo często istota procesu polega na dostrzeżeniu niewidzianego, świadomym skierowanie miłości w stronę postaci z sytemu, do której nieśliśmy w sobie nieuświadomioną miłość wyrażaną poprzez objawy i tematy. W dalszym kroku – chodzi o wycofanie się z tego, co nas podświadomie angażowało, o pozostawienie, czasem wyraźne postawienie granicy. I powrót do samego siebie… tak, byśmy mogli odczuwać, że jest „dużo mnie we mnie”.

Tematy – Spirale Losu wiele od nas wymagają, też dlatego, że coś potężnego ze sobą niosą. Nawet jeśli zataczają wiele petli, w końcu dochodzimy do ostatecznego momentu, gdy Tematy znajdują spokój i odchodzą. A my, wciąż w drodze,  stajemy przed kolejnymi innymi wyzwaniami…

 

Ustawienia hellingerowskie pozwalają na transformację osobistych tematów. Proces ustawienia rozgrywa się na podwerbalnym, subtelnym poziomie rzeczywistości, w związku z tym pozwala uchwycić głębokie dynamiki osobiste oraz dokonać zmiany tam, gdzie inne bardziej mentalno – emocjonalne metody pozostają już bezradne.

prowadząca terapeutka – Agnieszka Gąsierkiewicz :”Jako psycholog, a jednocześnie terapeuta hellingerowski pracuję uważnie, mocno ufam intuicji, na każdego człowieka z Jego osobistą specyfiką patrzę z otwartym sercem. Jednocześnie czerpię bazę z wieloletniej praktyki w klasycznej, klinicznej psychoterapii zapewniając moim klientom maksymalne terapeutyczne bezpieczeństwo. Osobiście – jako córka, kobieta, żona, matka pięciorga dzieci – mogę spokojnie powiedzieć, że nic co ludzkie, nie jest mi obce…”

formy uczestnictwa w spotkaniu. W spotkaniu można uczestniczyć zgłaszając i przepracowując własny temat lub bez zgłaszania własnego tematu – współuczestnicząc w ustawieniach innych osób. Ustawienia często dotykają uniwersalnych, ogólnoludzkich spraw, wobec tego każda forma uczestnictwa, nawet bez bezpośredniego ustawienia własnego tematu  przynosi istotne wglądy oraz uruchamia procesy w kierunku korzystnych zmian.

koszt uczestnictwa:

  • uczestnictwo z osobistym ustawieniem – 350 zł,
  • uczestnictwo – współtowarzyszenie w ustawieniach innych osób – TYLKO TERAZ!!!  W PREZENCIE OD MIKOŁAJA – 50% mniej czyli tylko 50 zł.
  • rezerwacja miejsca na ustawienie własne poprzez wpłatę zaliczki w wysokości 100 zł na konto nr                              27 1140 2004 0000 3102 5854 9060.

zgłoszenia – tel. 606 250 626, agnieszka@weles.edu.pl

Szczegóły

Data:
8 grudnia 2018
Czas:
10:00 - 18:30
Koszt:
50zł – 350zł

Miejsce

Kraków, ul. Jaracza
Kraków, 31-216 Polska
Phone
606 250 626