Obejrzyj, posłuchaj

Obejrzyj, posłuchaj

KORZENIE USTAWIEŃ: PSYCHOANALIZA I TERAPIE PSYCHODYNAMICZNE

Ustawienia mają wiele korzeni. Jednym z ważnych nurtów psychoterapii, z którego czerpią ustawienia jest terapia psychodynamiczna będąca “dzieckiem” wyrosłym z myśli Z. Freuda. Agnieszka Gąsierkiewicz w rozmowie z Dorotą Włosowicz opowiada o terapiach psychodynamicznych ; na czym polegają, dla kogo mogą być pomocne, ale też jakie mają słabe punkty i ograniczenia. A w tle opowieści o Zygmuncie Freudzie, czasach, gdy powstawała psychoanaliza i specyfice tej metody terapii oraz konceptualizacji psychiki człowieka.
 
REFLEKSJE NA CZAS PANDEMII – marzec 2020

Jakiekolwiek mamy zdanie na temat aktualnej sytuacji, czy rozpoznajemy w niej przerażającą pandemię, czy wielką zasłonę dymną za którą toczą się globalne rozgrywki interesów i wpływów, to pewne jest, że czas ten jest wyzwaniem dla naszej struktury psycho-fizycznej, a także dla duchowej jeśli takową u siebie identyfikujemy.

Jak osobiście odnaleźć się w dzisiejszym świecie? Jak odróżnić lęki osobiste od traum rodowych? Jak nie ulec destrukcyjnym emocjom; lękowi, złości czy utracie sił życiowych? Jak rozwijać spójność i harmonię wewnętrzną? Agnieszka Gąsierkiewicz zaprasza do wspólnej refleksji, wędrówki po osobistej mapie pozwalającej każdemu z nas jak z lotu ptaka przyglądnąć się samemu sobie, dokonać przeglądu wielu aspektów naszego życia w kontekście aktualnej sytuacji na świecie. Żyjemy w momencie odsłaniania się wielu dynamik, które mimo, że działały od dawna, nie były klarownie widoczne. Możemy gubić się w zalewie sprzecznych często informacji. Odpowiedzi na pytania “kto jest niszczycielem, kto chce ratować, kto na co wpływa?” stają na głowie i pokazują nowe oblicza. Podstawą by nie zginąć w tej zawierusze jak “mydło w w praniu” jest odnalezienie osobistej, intuicyjno – wglądowej busoli do poruszania się w rzeczywistości. Pozwoli ona na rozwijanie nowych jakości psychicznych i duchowych umożliwiających funkcjonowanie i życie ze sobą nawzajem. Film prezentuje jak zadbać o naszą własną busolę.

USTAWIENIA HELLINGEROWSKIE: CZYM SĄ< KOMU MOGĄ POMÓC?program z Agnieszką Gąsierkiewicz w studio VTV

USTAWIENIA HELLINGEROWSKIE ; O PRAKTYCE METODY z Agnieszką Gąsierkiewicz w studio VTV rozmawia Michel Rachel

PROCES USTAWIENIA PZRED KAMERĄ; w studiu VTV1 Agnieszka Gąsierkiewicz wykonuje ustawienie z Michelem Rachelem

lipiec 2019, warsztat ustawienia hellingerowskie zintegrowane z terapią dźwiękiem

Wywiad z Agnieszką Gąsierkiewicz

 

Krąg kobiet – wywiad z Agnieszką Gąsierkiewicz – Radio Kraków – audycja Doroty Włosowicz

Ustawienia hellingerowskie – wywiad z Agnieszką Gąsierkiewicz – Radio Kraków – audycja Doroty Włosowicz

Medytacja Berta Hellingera – “jak stajemy sie szczęśliwi”, program III polskiego radia, tłumaczenie Zenon Mazurczak.