Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie "Wydarzenia"

 • To event minęło.

dzieli nas odległość? – skorzystaj z ustawienia na sesji online lub telefonicznej

7 listopada 2017 @ 08:00 - 17:00

Potrzeba jest matką wynalazku, a ponieważ lata temu nasi klienci potrzebowali wsparcia przebywając poza granicą kraju, powstał pomysł by kontaktować się w możliwy dostępny sposób i próbować pracować terapeutycznie przez telefon lub skype. Zaczynaliśmy z pewnymi obawami dotyczącymi jakości kontaktu opartego tylko o głos lub za pośrednictwem ekranu. Okazało się jednak, że możliwy jest zarówno głęboki kontakt terapeutyczny, wspólne zanurzenie się w proces ustawienia z całym spektrum odczuwania wrażeń, również efektywność takiej pracy, jej oddziaływanie na jakość życia jest podobna jak pracy w bezpośredniej obecności.

Obserwując proces ustawieniowy, który tworzymy w kontakcie przez telefon lub skype, możemy wnioskować, że pole informacyjne będące bazą dynamiki w ustawieniu funkcjonuje ponad przestrzenią postrzeganą w klasycznych fizycznych kategoriach, podobnie zresztą jak ponad czasem – co bliskie jest opisowi procesów nieświadomych w wielu koncepcjach, także w klasycznej freudowskiej.

Terapeuta może zaproponować różne formy pracy;

 • w przestrzeni wewnętrznej – w formie głębokiej wizualizacji,
 • w procesie angażującym doznania płynące z ciała (podobnie jak dzieje się to w formie grupowej) pozwalające istotnie rozpoznać aspekty naszego wnętrza oraz relacje w systemie. Wieloletnia praktyka pozwoliła nam wypracować indywidualne formy pracy, które są skuteczne podobnie jak praca z udziałem większej ilości reprezentantów.

 

pracujemy z tematami istotnymi dla klientów, na przykład:

 • relacji partnerskich (trudny kontakt, seksualność, rozstanie, relacje w trójkątach… itd),
 • relacji z własnymi rodzicami i innymi przodkami (poczucie słabej więzi, zbyt mocne uwikłanie, rezonowanie z trudnymi losami przodków, schematy transgeneracyjne)
 • relacji z własnymi dziećmi (tematy wychowawcze, objawy u dzieci, pytania -„czy dzieci niosą coś mojego?”)
 • relacji przyjacielskich,
 • trudność w kontakcie z ludźmi (dyskomfortowa samotność, lęk przed ludźmi, trudność w nawiązaniu relacji) ,
 • relacji zawodowych (ja i moi pracownicy, ja i mój szef)
 • stanów wewnętrznych; np. lęków, fobii, nieadekwatnej agresji, stanów depresyjnych, braku poczucia sił życiowych,
 • objawów somatyczne oraz psychosomatycznych – chorób, bóli, dolegliwości,
 • związanymi z rozwojem zawodowym, z celami życiowymi, z misją życiową,
 • związanymi z naszą wewnętrzną relacją wobec istotnych aspektów życia: np. wobec zdrowia, miłości, pieniędzy.

O ustawieniach hellingerowskich  :

Ustawienia są metodą terapeutyczno – rozwojową;  stosujemy je, gdy potrzebujemy zmiany, a sami nie radzimy sobie wystarczająco z określonym tematem.

Ustawienia pokazują dynamikę leżącą u podłoża naszych trudności.

Przyczyny naszego cierpienia można rozpoznać na różnych poziomach doświadczeń; na przykład w klasycznej psychoterapii rozpoznajemy własne mechanizmy psychologiczne, niekiedy łączymy je z przeżyciami, wydarzeniami, które były naszym udziałem. W ustawieniach działamy na nieco innym poziomie, dotykamy także istotnych przeżyć i emocji podobnie jak w klasycznej psychoterapii, natomiast przede wszystkim uwidacznia nam się specyficzna dynamika, obrazująca nasz głębszy ruch wewnętrzny prowadzący nas najczęściej poza naszą świadomością, a przejawiający się naszymi tendencjami – do wchodzenia w określone relacje osobiste oraz zawodowe, do zajmowania postawy życiowej, przyczyniający się do powstawania objawów dotyczących psychiki oraz ciała.

Ten głęboki ruch wewnętrzny ma swoje źródło w naszych osobistych doświadczeniach życiowych oraz bywa zakorzeniony w przeżyciach osób z systemu (głównie rodzinnego), z którym pozostajemy w więzi współoddziaływania.

Ustawienie pozwala nie tylko rozpoznać dynamikę leżącą u podłoża trudności, ale przede wszystkim uruchomić siły służące uzdrowieniu. Ustawienia są jednym ze sposobów uzdrawiania, wielu osobom przyniosły harmonię wewnętrzną dotyczącą uczuć, kontakt z własnym ciałem, poprawę relacji z innymi ludźmi, poczucie dostępu do własnego szczęścia oraz „odnalezienie” się z osobistym losem.

koszt sesji indywidualnej telefonicznej lub przez skype:

 • 180 zł/ 90 min,
 • 220 zł/120 min

 

© by Agnieszka Gąsierkiewicz

Szczegóły

Data:
7 listopada 2017
Czas:
08:00 - 17:00