Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie "Wydarzenia"

  • To event minęło.

ustawienia na spotkaniu grupowym; „ukryte więzi” – Kraków

13 października 2018 @ 10:00 - 18:30

60zł – 350zł

Ustawienia hellingerowskie pozwalają na transformację osobistych tematów. Proces ustawienia rozgrywa się na podwerbalnym, subtelnym poziomie rzeczywistości, w związku z tym pozwala uchwycić głębokie dynamiki osobiste oraz dokonać zmiany tam, gdzie inne bardziej mentalno – emocjonalne metody pozostają już bezradne.

„Ukryte więzi”:

Do ustawień hellingerowskich sięgamy, gdy towarzyszy nam istotny dyskomfort. Czegoś nam brakuje: udanych relacji, równowagi wewnętrznej, zdrowia, siły do życia, energii do działań… lub doświadczamy bolesnego nadmiaru; stanów emocjonalnych – np. lęku, agresji, smutku, zbyt mocno miotają nami niekorzystne schematy życiowe czy symptomy znajdujące wyraz w naszej psychofizyczności.

Jeśli dynamika naszych tematów porusza się na poziomie świadomym, wówczas potrzebna nam jest jedynie wolicjonalna mobilizacja. Jednak wiele naszych osobistych wątków uruchamianych jest na poziomach rzeczywistości, których nasza codzienna świadomość, jakkolwiek rozbudowana, to jednak będąca późnym ewolucyjnie aspektem, najczęściej nie potrafi rozpoznać. Potrzebujemy innego kanału przepływu informacji, by dotrzeć do głębokich pokładów warunkujących nasze dynamiki życiowe, by móc je adekwatnie dostrzec, wyłonić na powierzchnię i przetransformować. Ustawienia w zadziwiający sposób są tu pomocne. Mamy prawo tak mówić obserwując skuteczność procesów ustawieniowych i to, jak dużą korzystaną zmianę w naszym codziennym życiu przynosi przemiana na szczególnych pokładach rzeczywistości, do których dają dostęp ustawienia .

Jakie są to pokłady? Towarzyszę jako terapeuta pracy ustawieniowej już ponad 15 lat i nieustannie, praktycznie przy każdym procesie doświadczam zadziwienia możliwościami,  zakresami, subtelnością i trafnością procesów ustawieniowych. Ustawienia odsłaniają przed nami ukryte więzi, które przemawiają z naszych głębokich warstw osobistych lub systemowych czekając na dostrzeżenie, przeżycie czy wyprowadzenie z utknięcia w mackach niegdysiejszej traumy. Więzi domagające się uwagi nie wprost, ponieważ świadomość i pamięć nie przepuści ich do głosu. „Mówią” językiem pośrednim; poprzez tematy, z którymi przychodzimy na ustawienia; trudności w relacjach, w przeżywaniu świata, poprzez objawy …

Mogą to być więzi z aspektami, częściami nas samych, z którymi utraciliśmy kontakt  – np. odszczepione bolesne doświadczenia  z naszego życia, wrażenia i emocje, które „upchaliśmy” w niedostępnych zakamarkach naszej istoty, czasem też w efekcie traumy tracimy kontakt z aspektem zwanym „duszą”. Często ukryte więzi dotyczą istotnych osób, od których pochodzimy, bliskich lub dalszych w drzewie genealogicznym. Ustawienia pozwalają rozpoznać rodzaj „sztafety” emocjonalno-doświadczeniowej niesionej przez pokolenia. Niekiedy chodzi o więzi zadziwiające, już nie tyle generacyjne, co meta-ludzkie, być może pochodzące z dawnych korzeni rodzinnych, a może należące do dynamik naszej duszy… jak na przykład w  przypadku kobiet, których lęk, ból czy pewne symptomy cielesne okazały się być rezonansem z losem kobiet będących oskarżonymi i straconymi za czary… tak, takie przypadki też kilkakrotnie przeżyłam jako terapeuta na warsztatach lub w gabinecie na sesjach indywidualnych. W ustawieniach chodzi o to, by dotrzeć do rdzenia, istoty poruszającej naszymi odczuciami, tendencjami, objawami… być może tych rdzeni jest wiele… być może nie wszystkie zasłony się nam odkryją… nawet nie możemy mieć ontologicznej pewności co do obszarów, z którymi pracujemy, choć bez wątpienia bardzo wyraźnie odczuwamy ich adekwatność.

Jedno jest pewne – ustawienia zmieniają nasze doświadczanie życia; stajemy się bardziej „wypełnieni wewnętrznie”, spokojniejsi, bardziej obecni w relacjach, wyrozumiali dla odmienności, adekwatniej reagujący emocjonalnie, nasze ciało funkcjonuje w większej harmonii, odchodzą uciążliwe objawy. Doprawdy warto…

Zapraszam z każdym tematem, który domaga się zmiany.

prowadząca terapeutka – Agnieszka Gąsierkiewicz :”Jako psycholog, a jednocześnie terapeuta hellingerowski pracuję uważnie, mocno ufam intuicji, na każdego człowieka z Jego osobistą specyfiką patrzę z otwartym sercem. Jednocześnie czerpię bazę z wieloletniej praktyki w klasycznej, klinicznej psychoterapii zapewniając moim klientom maksymalne terapeutyczne bezpieczeństwo. Osobiście – jako córka, kobieta, żona, matka pięciorga dzieci – mogę spokojnie powiedzieć, że nic co ludzkie, nie jest mi obce…”

formy uczestnictwa w spotkaniu. W spotkaniu można uczestniczyć zgłaszając i przepracowując własny temat lub bez zgłaszania własnego tematu – współuczestnicząc w ustawieniach innych osób. Ustawienia często dotykają uniwersalnych, ogólnoludzkich spraw, wobec tego każda forma uczestnictwa, nawet bez bezpośredniego ustawienia własnego tematu  przynosi istotne wglądy oraz uruchamia procesy w kierunku korzystnych zmian.

koszt uczestnictwa:

  • uczestnictwo z osobistym ustawieniem – 350 zł, obowiązuje wpłata zaliczki w wysokości 100 zł na konto          nr  27 1140 2004 0000 3102 5854 9060
  • uczestnictwo – współtowarzyszenie w ustawieniach innych osób – 100 zł  lub promocyjna cena 60 zł (dla osób będących wcześniej uczestnikami naszych warsztatów lub szkoleń w zakresie ustawień)

zgłoszenia – tel. 606 250 626, agnieszka@weles.edu.pl

Szczegóły

Data:
13 października 2018
Czas:
10:00 - 18:30
Koszt:
60zł – 350zł
Wydarzenie Category:

Miejsce

Kraków, ul. Jaracza
Kraków, 31-216 Polska
Phone
606 250 626